Artkim

Bir Artkim Group kuruluşu olan Artkim Fuarcılık, 2006 yılında ilk organizasyonu ile fuarcılık sektöründe faaliyetlerine başlamış ve yıllar içerisinde kimya, boya, kozmetik, gıda, ilaç, poliüretan, kompozit, yapıştırıcı, teknik köpük, tekstil, yüzey işlem, endüstriyel boyama teknolojileri ayakkabı sektörlerine uluslararası standartta 13 farklı ihtisas fuarı kazandırmıştır.

Artkim Fuarcılık, yıllardır düzenlemiş olduğu ihtisas fuarları ile sektör paydaşlarının ürünlerinin ve teknolojilerinin tanıtılması, yeni uluslararası pazarlara açılmaları ve ihracat değerlerini artırmaları konularında etkin rol oynamaktadır.

16 yılı aşkın süredir düzenlenen organizasyonlar hem mevcut müşteri ilişkilerinin kuvvetlendirilmesi hem de ileriye yönelik temellerin atılabileceği yeni bağlantılar kurulmasına ortam sağlamaktadır. Kurulan iş bağlantıları, iş hacmine dönüşerek, ekonomiye önemli bir girdi sağlamaktadır.

Ulusal ve uluslararası arenada tanınan marka değeri yüksek fuarlar, yıllardır kimya ve alt sektörlerinin birleştirici gücü olarak faaliyet göstermektedir.

Sektörden aldığı güçle, gelişim ve yenilik adına çalışmalarını sürdüren Artkim, sektöre değer katma amacıyla yeni projeler geliştirmeye, her geçen sene hız kesmeden devam etmektedir.

artkim.com.tr

bosad-logo

Bosad, 2003 Temmuz ayında dokuz kurucu üyesi ile (Betek Boya San. Tic. A.Ş., ÇBS Boya San. Tic. A.Ş., DYO Boya Fabrikaları A.Ş., DYO Matbaa Mürekkepleri San. Tic. A.Ş., Jotun Boya San. Tic. A.Ş., Marshall Boya ve Vernik San. Tic. A.Ş., Meges Boya San. Tic. A.Ş., Polisan Kimya San. Tic. A.Ş., SG-Weber Yapı Kimyasalları San. Tic. A.Ş.,) başladığı mesleki kuruluş sürecini tamamlamış olup, 2014 Kasım sonu itibari ile 90 üyeyi geçmiş bulunmaktadır. Bosad’ın temel kuruluş amacı; Türk Boya Sanayisi’nin gelişimine katkıda bulunmak, ulusal boya tüketimini arttırarak, tüketicimize çağdaş ve sağlıklı ürünler sunmak, ülke ekonomimize ihracatçı bir sektör konumu kazandırarak, mevcut AB entegrasyon sürecine sektörel bazda katkı yapmaktır.

Bosad’ın genel faaliyetleri dört temel başlıkta sınıflandırılabilir;

  • Boya sanayimizin bağlantılı olduğu tüm sektörel alanlarda, makro ve mikro düzeydeki sorunların tespiti ve çözümü için, ilgili bürokratik kesim ile mesleki anlamda işbirliği sürecini sürdürmek ve AB’ye entegrasyon sürecine hazırlanmak
  • Sektörün teknik altyapısına yönelik sorunların çözümü için proje bazında faaliyetler yapmak
  • Kamuoyumuza yönelik olarak mesleki sektörel kuruluşlar ile ortaklaşa yürütülen tanıtım ve işbirliği faaliyetlerini sürdürmek
  • Uluslararası alanda sektörel temsil gücünü ve faaliyetlerini arttırmak

bosad.org.tr