M. Akın Akçalı
Boya Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı


AKIN_AKCALI

Boya Sanayicileri Derneği (Bosad), yürütmekte olduğu çok yönlü projelerini sürdürerek, boya ve hammaddeleri sanayimizin önümüzdeki dönem gelişimine ve sektörümüzün büyümesine katkı sağlamaya devam edecektir. Bu kapsamda, boya ve hammadde sektörümüzün en büyük projelerinden biri olan, Uluslararası Boya, Organik Kaplama, Polimer ve Hammaddeleri Kongresi paintistanbul & Turkcoat, 29-30 Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve bunu takiben, sektörümüzün tüm paydaşlarını bir araya getirecek olan, paintistanbul & Turkcoat Fuarı, 25-27 Haziran 2020 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecektir.

Düzenlemekte olduğumuz, Hilton Kozyatağı İstanbul Hotel’de gerçekleştirilecek olan 8. Uluslararası paintistanbul & Turkcoat 2020 Kongresi’ne, sektörün yoğun katılımı beklenmektedir. Kongre öncesinde, 28 Eylül 2020 Pazartesi günü gerçekleştirilecek olan Boya Okulu etkinliği ile de sektörümüzün teknik kadrolarının buluşması hedeflenmektedir. Boya Okulu programı dahilinde, sektörümüzün uygulama alanlarına yönelik dört önemli konu detaylı olarak işlenerek, sektörümüzün bilgi ve birikimine önemli katkılar sağlanacaktır. Bosad’ın fuar ve kongre projesi, uluslararası kimliğiyle sektörümüzün gelişimine önemli katkılar sağlama potansiyeli taşımaktadır. Uluslararası katılımlı kongremiz, geçen dönemlerde olduğu gibi sektörümüzün bilimsel ve teknolojik gelişimine önemli bir katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

Birçok akademisyenin yanında, teknik uzmanlarımızın da katılımlarıyla düzenlemekte olduğumuz uluslararası bu kongre, son 10 yıl içinde, ana kimya sektörü içinde, sektörümüzün gelişimine olumlu katkılar sağlayan, kendi alanında en önemli etkinlik olma özelliği taşımaktadır.

Kongremizden sonra başlayacak olan paintistanbul & Turkcoat 2020 Fuarı’nın ise boya ve hammaddeleri sektörümüzün yurtiçi ve yurt dışı sektörel tanıtımına ve dolayısıyla ihracata önemli katkılar sağlaması beklenmektedir.

Ülkemizin 2023 yılı ulusal hedefleri çerçevesinde, sektörümüzün gelişiminin hızlandırılarak küresel boya pazarı ve Avrupa boya pazarı içinde sektörümüzün pazar payının artırılması, temel hedeflerimiz içinde yer almaktadır. Düzenleyeceğimiz paintistanbul & Turkcoat 2020 Kongresi ve paintistanbul & Turkcoat Fuarı, bu hedeflere erişim adına önemli katkılar sağlayacaktır.

Medya Partnerleri
 
Organizatör