Boya ve Hammaddeleri Sanayiinin ve Akademik Dünyanın Buluşma Noktası: paintistanbul & Turkcoat Uluslararası Kongresi

1995 yılında Kimya Mühendisleri Odası’nın girişimiyle başlatılan Boya Kongresi, 2010 – 2014 yılları arasında, Boya Sanayicileri Derneği, Bosad’ın sorumluluğunda paintistanbul adıyla iki yılda bir kapsamı genişletilerek gerçekleştirilmiştir.


2016 yılında ilk kez Bosad ve Artkim’in iş birliği ile, paintistanbul & Turkcoat Fuar ve Kongre Etkinliği kapsamında Bosad’ın sorumluluğunda düzenlenen kongremiz, önümüzdeki yıl 28-29-30 Eylül 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecektir. paintistanbul & Turkcoat adıyla organize edilen kongremiz, yıllar içinde, boya teknolojisiyle bağlantılı tüm bilimsel ve teknik boyutlara yayılan çalışmaların tartışıldığı uluslararası bir platform niteliğini kazanmıştır.

Bosad’ın organizasyonunu ve tüm sorumluluğunu üstlendiği Kongre etkinliğinde, sanayi ile akademi dünyasını 2020 yılında da bir araya getirmek için çalışmalara devam edilmektedir.
Kongrelerimizde, sözlü sunumların ve poster sunumlarının yanı sıra, sektörün gereksinim duyduğu alanlara yönelik olarak “Boya Okulu” oturumları da yer almaktadır. 

paintistanbul & Turkcoat 2020 Kongresi’nde de, konularında tanınmış saygın uzmanların sunacağı boya okullarının yine yüksek bir ilginin odağı olacağını tahmin ediyoruz. Bu nedenle bu yıl 28 Eylül 2020'de yapılmak üzere, boya okulu sunumlarının bir tam gün sürmesi planlanmıştır.

Medya Partnerleri
 
Organizatör