Kongre Hakkında


Boya ve Hammaddeleri Sanayiinin ve Akademik Dünyanın Buluşma Noktası: Paintistanbul & Turkcoat Uluslararası Katılımlı Kongresi

1995 yılında Kimya Mühendisleri Odası’nın girişimiyle başlatılan Boya Kongresi, 2010 – 2014 yılları arasında, Boya Sanayicileri Derneği, Bosad’ın sorumluluğunda paintistanbul adıyla iki yılda bir kapsamı genişletilerek gerçekleştirilmiştir. 2016 yılında ilk kez Bosad ve Artkim’in işbirliği ile, paintistanbul & Turkcoat Fuar ve Kongre Etkinliği kapsamında Bosad’ın sorumluluğunda düzenlenen kongremiz, önümüzdeki yıl 20-21 Mart 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecektir. paintistanbul & Turkcoat 2018 adıyla organize edilen kongremiz, yıllar içinde, boya teknolojisiyle bağlantılı tüm bilimsel ve teknik boyutlara yayılan çalışmaların tartışıldığı uluslarası bir platform niteliğini kazanmıştır.

Bosad’ın organizasyonunu ve tüm sorumluluğunu üstlendiği Kongre etkinliğinde, sanayi ile akademi dünyasını 2018 yılında da bir araya getirmek için çalışmalara devam edilmektedir.

Kongrelerimizde, sözlü sunumların ve poster sunumlarının yanısıra, sektörün gereksinim duyduğu alanlara yönelik olarak “Boya Okulu” oturumları da yer almaktadır. 

 Paintistanbul & Turkcoat 2018 Kongresi’nde de, konularında tanınmış saygın uzmanların sunacağı boya okullarının yine yüksek bir ilginin odağı olacağını tahmin ediyoruz.Bu nedenle bu yıl 19 Mart 2018 Pazartesi yapılmak üzere, boya okulu sunumlarının bir tam gün sürmesi planlanmıştır.

Websitemizdeki bilgiler gelişmeler dahilinde sürekli olarak güncellenmektedir. Lütfen websitesinden detaylı bilgileri takip ediniz.

Medya Partnerleri
 
Destekleyen
Organizatör
İş Birliği ile