Fuar Hakkında

fuarhakkindaBoya ve Hammaddeleri Sektörüne yön veren fuar: Paintistanbul & Turkcoat

2016 yılında ilk kez bir arada düzenlenen ve rekor katılımla daha önceki yıllarda ulaşılan katılımcı ve ziyaretçi rakamlarını aşan Paintistanbul & Turkcoat, sektörden aldığı destek ve Boya Sanayicileri Derneği (BOSAD) ve Artkim Fuarcılık iş birliği ile yoluna devam ediyor.

8. Uluslararası Boya, Boya Hammaddeleri, Yapı Kimyasalları ve Yapıştırıcı Hammaddeleri, Laboratuvar ve Üretim Ekipmanları Fuarı Paintistanbul & Turkcoat, 19-21 Mart 2020 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nin 9, 10, 11 ve 12 (Ana Fuaye) nolu salonlarında Boya ve Hammaddeleri Sektörü’nü bir kez daha ağırlamaya hazırlanıyor.

Boya Sanayinin Yatırım Üssü: Türkiye

Üretim kapasitesi bakımından Avrupa’nın 5. Büyük boya üreticisi konumunda yer alan Türkiye, küresel pazardaki büyümeye paralel olarak büyümekte ve Türkiye Ekonomisi’ne katkı sağlamaktadır.

Paintistanbul & Turkcoat Fuar’nın temel amaçlarından biri de Türk Boya Sanayi’ni dünyaya tanıtmak ve rekabet koşulları günden güne artan küresel pazarda Türkiye’nin yerini sağlamlaştırmaktır. Bu bağlamda her ölçekten üretici firmaları katılımcıları arasında bulunduracak olan Paintistanbul & Turkcoat uluslararası platformlarda dünyanın en büyük ve geniş kapsamlı boya ve kaplama etkinlikleri arasında şimdiden gösterilmektedir.

Paintistanbul & Turkcoat 2016 İstatistikleri

50 farklı ülkeden 218 doğrudan katılımcı, 759 temsil edilen katılımcıyı aynı çatı altında toplayan Paintistanbul & Turkcoat 2016; Almanya, ABD, Belçika, Çin, Hindistan, Hollanda, İtalya, İngiltere, İran, İspanya, İsviçre, Lübnan, Malezya, Ukrayna başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından gelen önemli firmalara ev sahipliği yaptı.

Fuarı 3 gün boyunca; 591’i aralarında Azerbaycan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Bulgaristan, Cezayir, Gürcistan, Irak, İran, Mısır, Romanya, Türkmenistan ve Ürdün’ün de olduğu 51 farklı ülkeden gelen toplamda 6,265 sektör profesyonelleri ziyaret etti.

Paintistanbul & Turkcoat 2016 Etkinlikleri

Paintistanbul & Turkcoat 2016 Fuarı ile eş zamanlı olarak ziyaretçilerin sektördeki yeni ürünler, teknolojiler ve gelişmeler hakkında bilgi alabilecekleri teknik ve ticari sunumları içeren bir Workshop / Presentation Programı ve ayrıca sürdürülen bir Seminer Programı gerçekleştirildi. Fuarın son günü ise Ebru Sanatı Uygulaması hakkında tüm gün süren bir workshop etkinliği gerçekleştirildi.

Ekonomi Bakanlığı ve IKMIB ile gerçekleştirilen toplantılar neticesinde Paintistanbul & Turkcoat Fuarı ile eş zamanlı olarak Alım Heyeti organizasyonu gerçekleştirilmiş olup T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde ve İKMİB Genel Sekreterliği organizatörlüğünde Azerbaycan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Bulgaristan, Cezayir, Gürcistan, Hırvatistan, Irak, İran, Romanya, Tunus, Türkmenistan, Ürdün ve Yunanistan’dan Ticaret müşavirlikleri aracılığı ile potansiyel alıcılar davet edilmiştir.

Paintistanbul & Turkcoat 2020 Alan Satışları Başladı

2018 yılında yakalanan büyük başarı ve sektörden gelen talepler üzerine Paintistanbul & Turkcoat 2020 fuar çalışmaları başladı. Tüm sektör mensuplarımızı 19-21 Mart 2020 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan 8. Uluslararası Boya, Boya Hammaddeleri, Yapı Kimyasalları ve Yapıştırıcı Hammaddeleri, Laboratuvar ve Üretim Ekipmanları Fuarı Paintistanbul & Turkcoat’a davet ediyoruz.

Medya Partnerleri
 
Destekleyen
Organizatör
İş Birliği ile